Bezpłatna rehabilitacja

Osobie poszkodowanej w wypadku i nie będącej jego sprawcą przysługuje prawo do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji. Niestety w obecnych realiach bardzo rzadko istnieje możliwość skorzystania z rehabilitacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Możemy jednak żądać pokrycia kosztów leczenia (w tym i rehabilitacji) od sprawcy wypadku/szkody lub jego ubezpieczyciela.

W takim przypadku rehabilitacja jest nadal bezpłatna – refundowana z ubezpieczenia OC sprawcy – nie wymaga oczekiwania na odległy termin, jak bywa to w przypadku rehabilitacji „na NFZ” i umożliwia szybszy powrót do zdrowia. Wybór właściwej kliniki daje gwarancję wysokiego poziomu leczenia.

medica

EuCO współpracuje w tym zakresie z najdoskonalszymi prywatnymi klinikami rehabilitacyjnych w Polsce takimi jak
COLUMNA MEDICA w Łasku koło Łodzi – http://columnamedica.com/

Dzięki współpracy z COLUMNA MEDICA (ewentualnie: tej klasy klinikami) możemy mieć pewność, że proces rehabilitacji zostanie przeprowadzony na najwyższym poziomie, pod okiem najlepszych specjalistów w ekskluzywnych warunkach.

Ubiegając się o bezpłatną rehabilitację musimy przedłożyć dokumenty potwierdzające winę innej osoby (notatka policyjna lub oświadczenie spisane ze sprawcą wypadku), skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne wystawione przez lekarza prowadzącego; a proces likwidacji szkody nie może być zakończony.

 

www.euco.pl
stat4u